Our Alumni athletes have come to us from Kamloops, Heffley, Merritt, Barriere and beyond, bringing with them multi-sport backgrounds!

2020/2021 Squad

Primary Sport
Kayla Dixon Soccer
Thomas Balison Baseball
Thomas Friesen Tennis
Georgia Clough Fast-Pitch Softball
Zachary Fortin Soccer
Brooke Topolovec Gymnastics
Nathan Davis-Lent Lacrosse
Justin Friesen Tennis
Paige Grice Tennis

2019/2020 Squad

Primary Sport
Amar Brown Soccer
Georgia Clough Fast-Pitch Softball
Justin Friesen Tennis
Mastin Hooper Freestyle Skiing
Ryan Larsen Hockey
Aren Christianson Soccer
Joss Rossen Baseball
Kayla Dixon Soccer
Paige Grice Tennis
Thomas Balison Baseball
Thomas Friesen Tennis

2017/18 Squad

Primary Sport
Elise Berrevotes Highland Dance
Justin Friesen Tennis
Thomas Friesen Tennis
Grace Payne Highland Dance
Georgia Clough Softball
Felix Dempsey Basketball
Fisher Learie Basketball
Maxwell Eibl Snowboarding
Tristan Coetzer Basketball

2017/18 Squad

Primary Sport
Max Angove Swimming
Olivia Busenius Basketball
Max Card Hockey
Georgia Clough Softball
Trey Dergousoff Lacrosse
Ben Miller Hockey
Reed Watson Lacrosse

2016/17 Squad

Primary Sport
Jax Anderson Lacrossse
Connor Barrett Lacrosse
Caleb Campbell Lacrosse
Justin Rokosh Freestyle Ski
Max Rokosh Snowboard
Jackson Steed Lacrosse
Millan Webster Lacrosse
Wes Minaker Triathlon
Halle Smith Alpine Ski

2015/16 Squad

Primary Sport
Hanneli Ladyman X-Country Ski
Halle Smith Alpine Ski
Sara Kate Smith Alpine Ski
Emily Whitecross Alpine Ski
Stuart Klenner Soccer
Joel Elias Alpine Ski
Sara Kate Smith Alpine Ski

2014/15 Squad

Primary Sport
Liam Applegath Alpine Ski
Erin Cope Alpine Ski
Tegan Heshka Athletics
Halle Smith Alpine Ski
Joshua Jacoby Alpine Ski
Emily Whitecross Alpine Ski
Stuart Klenner Soccer
Hanneli Ladyman X-Country Ski
Logan Henry Football
Nick Swank Soccer

2013/14 Squad

Primary Sport
Zahkary Barone Soccer
Damon Brasseur-Connell Soccer
Madison Egli Basketball
Marie Ettinger Soccer
Slater Gordon Soccer
Wyatt Henry Basketball
Madeline Ratuski Volleyball
Thirza Ross Alpine Ski
Sara Kate Smith Alpine Ski
Nick Swank Soccer
Tamara Ghering Wrestling

2012/13 Squad

Primary Sport
Tyler White Hockey
Leia Hoot Speed Skating
Kyra Williams Alpine Ski
Colton Boomer Lacrosse
Clarie Madill Alpine Ski
Matthew Schmidt Rugby
Sylvie Lloyd Speed Skating
Jordan Kamarniski Basketball

2011/12 Squad

Primary Sport
Dominic Villeneuve Speed Skating
Emma Wolfram Basketball
Rachel Beauchamp Trampoline Gymnastics
Maya Olynyk Basketball
Sylvie Lloyd Speed Skating
Leia Hoot Speed Skating
Matthew Schmidt Rugby